این مطلب ۱۰۹۵ بار خوانده شده

مسجد باید بسیجی باشد یا بسیجی مسجدی؟

حجت الاسلام براتی امام جماعت مسجد امام رضا (ع) کاشمر (مسجد الگوی شهرستان کاشمر)، در نشست صمیمی با جوانان پایگاه بسیج امام خمینی (ره) حوزه نبی اکرم (ص) ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد در سخنانی مساجد را به عنوان یک ظرفیت بزرگ تربیتی در سازماندهی و تربیت اقشار مختلف مردم را در تمام گروه¬های سنی برشمردند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،حجت الاسلام براتی امام جماعت مسجد امام رضا (ع) کاشمر (مسجد الگوی شهرستان کاشمر)، در نشست صمیمی با جوانان پایگاه بسیج امام خمینی (ره) حوزه نبی اکرم (ص) ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد در سخنانی مساجد را به عنوان یک ظرفیت بزرگ تربیتی در سازماندهی و تربیت اقشار مختلف مردم را در تمام گروه¬های سنی برشمردند.

وی برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد راهکار های متنوعی از جمله زیبا سازی مسجد، نظافت و پاکیزگی مسجد، تصمیم گیری و برنامه ریزی متمرکز و منسجم، ایجاد امکانات فرهنگی ورزشی، استفاده از قاریان، مؤذن ها و مداحان خوش صدا، بکارگیری روش محبت، ترسیم چهره ای زیبا و جذاب از نمازگزاران و بیان ویژگی های اخلاقی و رفتاری انسان های مسجدی و واگذاری امور جاری نماز به نوجوانان و جوانان اشاره نمودند که تاکید کردند این اقدامات را در مسجد امام رضا (ع) انجام داده اند و در موفقیت این مسجد تاثیر بسزایی داشته است.

امام جماعت مسجد امام رضا(ع) کاشمر در ادامه در رابطه با بسیج مساجد، مسجد بسیجی یا بسیج مسجدی به نکات بسیار مهمی اشاره نمودند که باید به آن توجه کنیم.
وی فرمودند: امروز یکی از مباحث مهم در امر اداره مسجد یا بسیج این است که مسجد باید بسیجی باشد یا بسیجی مسجدی؟ مسجد به عنوان یک پایگاه اجتماعی و عبادی نقش مهمی در بسیج آحاد مردم در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی دارد و از این رو یک مسجد بسیجی با همه اعضایش در خدمت نظام اسلامی است و بسیجی مسجدی گروهی از بسیجیان و اعضای بسیج هستند که در مسجد حضور دارند و دفاع از نظام و انقلاب را به شکل تشکیلاتی به انجام میرسانند.
حجت الاسلام براتی خاطر نشان کردند: ما اکنون در دهه چهارم انقلاب برای مقابله با تهدیدها فرهنگی، سیاسی و اجتماعی که مبتنی بر حوزه های جنگ نرم است نیازمند به یک نیروی مسجد بسیجی هستیم که مقام معظم رهبری آن را تمام توده های مردم میداند. بر این اساس مسجد به عنوان یک منبع هدایت فکری و دینی میتواند مرکز فرهنگی و سیاسی مردم شود و تمامی کارهای فرهنگی که اکنون در فرهنگسراها و سرای محله ها انجام میشود در مسجد انجام شود.

تهیه و تنظیم توسط یاور رسانه ای پایگاه بسیج امام خمینی ره: زمان زراعتکار

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.