این مطلب ۶۸۷ بار خوانده شده
مدرس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی:

نهضت پیشگیری و مهار کرونا توسط بسیجیان مشهدالرضا(ع) آغاز شد

فرنگیس رجبی با اشاره به حضور فرماندهان پایگاه‌های بسیج به عنوان نماینده اقشار مردم در دوره های پیشگیری از کرونا گفت: اقدامات نهضت پیشگیری و مهار کرونا توسط بسیچیان مشهدی آغاز شده است.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، فرنگیس رجبی، سرپرستار بیمارستان شهید هاشمی نژاد گفت‌: کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی به منظور پیشگیری از کرونا در مساجد نقاط مختلف مشهد در حال برگزاری است.

وی افزود: فرماندهان پایگاه‌های بسیج به عنوان نماینده اقشار مردم حضور داشتند و کلاس‌های آموزشی در گروه‌های ۳۵ نفره برگزار می‌شود و مطالب مهم آموزشی بهداشتی برای مربیان تیم‌ها و محلات تدریس می‌شود.

مدرس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: این مربیان در گروه های خودشان در سطح جامعه اقدامات بهداشتی را آموزش خواهند داد و با این اقدامات نهضت پیشگیری و مهار کرونا توسط بسیچیان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه محتوای آموزشی مطابق موضوعات مراکز بهداشت استان است افزود: اقدامات گروهی آموزشی در راستای تغییر رفتار مردم اثرگذار خواهد بود.

رجبی تصریح کرد: توصیه‌هایی پیرامون پیگیری اخبار از طریق کانال وزارت بهداشت، بالا بردن ایمنی بدن با کم کردن استرس، مراحل و زمان های شستشوی دست و خوردن سبزیجات و میوه جات تازه و مایعات فراوان ارائه می‌شود.

وی افزود: تمرین عملی در این دوره‌های آموزشی راجع به بهداشت دست انجام شد و باتوجه به فرآیند بیماری کرونا و نبود واکسن اولیه تا زمانی که بتوانیم این آموزش‌ها را فراگیر کنیم این دوره‌های بهداشتی بسیج جامعه پزشکی ادامه خواهد داشت.

کارشناس آموزش بهداشتی خاطرنشان کرد: سامانه‌های تشخیصی در سطح وسیع باید بهبود و ارتقا پیدا کند و شناسایی مبتلایان محدود به افراد بستری در بیمارستان‌ها نباشد.

وی افزود: کادر پزشکی بسیجی حاضر در محلات مشهد به صورت مدون معاینات و اقدامات آموزشی را پیگیری می‌کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.