این مطلب ۶۸۵ بار خوانده شده
مسئول معاونت بهداشت، امداد و درمان سپاه امام رضا(ع) مطرح کرد:

خدمت ویژه سپاه خراسان رضوی برای مقابله با کرونا/ مراکز قرنطینه سپاه علیه کرونا در مشهد ایجاد می‌‌شود

مسئول معاونت بهداشت، امداد و درمان سپاه امام رضا(ع) گفت: افراد مبتلا به ویروس کرونا پس از درمان و رهایی از بیماری بایستی دو هفته در قرنطینه باشند لذا باتوجه به اینکه مراکز قرنطینه برای افراد بهبود یافته از بیماری کاربرد دارد، درصدد هستیم مراکز قرنطینه سپاه در مشهد ایجاد شود.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، محمود توکلی راد، مسئول معاونت بهداشت، امداد و درمان سپاه امام رضا(ع) گفت‌: افراد مبتلا به ویروس کرونا پس از درمان و رهایی از بیماری بایستی دو هفته در قرنطینه باشند لذا باتوجه به اینکه مراکز قرنطینه برای افراد بهبود یافته از بیماری کاربرد دارد، درصددیم مراکز قرنطینه سپاه در مشهد و سطح استان ایجاد شود.

ایجاد مراکز قرنطینه سپاه در مشهد

وی افزود: در حال حاضر تمهیداتی برای حضور افراد مداوا شده در زائرسرای آستان قدس، مرکز اردویی تفریحی شهید هاشمی نژاد ایجاد شده و البته اماکن سپاه مانند پادگان جوادالائمه(ع)، مجموعه فرهنگی آیه‌ها در نظر گرفته شده است.

مسئول معاونت بهداشت، امداد و درمان سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه برای پذیرش و معرفی این افراد با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی به عمل آمده گفت: از طرف دانشگاه علوم پزشکی افراد ترخیص شده به این مراکز معرفی می‌شوند.

اقدامات بسیج برای رفع کمبود ماسک

وی با بیان اینکه در حد توان برای تهیه ماسک و آمبولانس با بیمارستان قائم و امام رضا(ع) همکاری داریم افزود: در راستای کمبود ماسک، بسیجیان در حدی که فعلاً نیاز ضروری برطرف شود در حال تلاش برای تولید این محصول هستند و قطعاً به مرور با رسیدن و تهیه پارچه مخصوص ماسک در تولید آن نیز مشکلی نخواهیم داشت.

توکلی ضمن اشاره به تعامل سپاه با دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: ستاد مبارزه با کرونا در استانداری برای ساماندهی همه ادارات با محوریت دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارد تا مقدار درگیری مردم با این ویروس را کاهش دهند و مبتلایان درمان شوند.

وی افزود: به دانشگاه علوم پزشکی نیز اعلام کردیم که هرگونه نیرویی برای کمک و خدمات‌رسانی نیاز داشتند اعلام کنند تا به صورت داوطلبانه اقدامات خودجوش علیه کرونا در این راستا انجام شود.

راه‌اندازی مرکز پاسخگویی به سؤالات روانشناسی مردم

مسئول معاونت بهداشت، امداد و درمان سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: با همکاری بسیجیان محلات مشهد و استان ضدعفونی می‌شود البته در راستای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید آموزش‌هایی ارائه شود تا سطح درگیری مردم با این ویروس کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به ورود سپاه در زمینه اقدامات پیشگیرانه علیه این بیماری افزود: این اقدامات بدون هماهنگی با دوایر دولتی نخواهد بود چراکه استاندار خراسان رضوی پای کار است و علیه این ویروس تا ریشه‌کن شدن آن فعالیت دارند.

توکلی گفت: به زودی مرکز پاسخگویی به سؤالات روانشناسی به مردم در سطح مشهد با کمک خطوطی که متعاقباً اعلام می شود، راه‌اندازی خواهد شد و باتوجه به اینکه برخی همشهریان در راستای این بیماری دچار استرس و اضطراب روانی پیدا هستند مشاوره روانشناسی در این زمینه توسط توسط روانشناسان متخصص و مرکز روانشناسی بالینی دانشگاه فردوسی دریافت خواهند کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.