این مطلب ۷۳۸ بار خوانده شده

کاشت ۱۶۰۰ اصله نهال به یاد شهدای دیار سربداران

همزمان با روز بزرگداشت شهید و شهادت ۱۶۰۰ نهال به یاد ۱۶۰۰شهید شهرستان سبزوار غرس شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، صبح امروز و همزمان با روز بزرگداشت شهدا ۱۶۰۰ اصله نهال مثمر در حاشیه بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی سبزوار غرس شد.

در این مراسم که به همت ستاد کنگره ملی شهدای سبزوار برگزار شد هر نهال با یاد یکی از شهدای والامقام سبزوار کاشته شد و پلاک هر شهید نیز بر آن نصب خواهد شد.

علی پیری دبیر اجرایی کنگره ملی شهدای سبزوار بابیان اینکه گام‌های ابتدایی برگزاری کنگره ملی و بزرگداشت ۱۶۰۰شهید سرافراز دیار سربداران برداشته شد است تصریح کرد: به فضل خدا این حرکت عظیم در اسفندماه سال آینده و با اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در طول یک سال مانده تا برگزاری این کنگره فضای شهری با یاد و آثار شهدای شهر آمیخته شود تأکید کرد: ازجمله ویژگی‌های  شهدا این است که اهل بینش و آگاهی و درک موقعیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بودند که باید این ویژگی در بین جامعه پررنگ شود.

پیری بابیان اینکه رنگ و بوی شهادت و ایثار باید در بین جوانان و نوجوانان ما نهادینه شود ادامه داد: کنگره ملی شهدا می‌تواند ویترینی باشد برای این موضوع و ما برای هرچه غنی‌تر برگزار شدن این مهم نیازمند هم‌افزایی بین تمام نهادهای مرتبط در شهر هستیم.

دبیر اجرایی کنگره ملی شهدا ادامه داد:جمع‌آوری آثار شهدا ،تولیدات مختلف مرتبط با عرصه شهادت و هرکدام از شهیدان سبزواری را ازجمله اقداماتی عنوان کرد که تا موعد برگزاری این کنگره انجام خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.