این مطلب ۷۲۱ بار خوانده شده

توزیع ۱۰ هزار ماسک رایگان برای مقابله با کرونا در مشهد

مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان رضوی گفت: تاکنون ۷ هزار ماسک رایگان جهت جلوگیری از انتقال ویورس کرونا توسط بسیج اصناف در مشهد توزیع شده است و ۳ هزار ماسک دیگر نیز به زودی توزیع می‌شود.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، محمدهادی قوی‌پنجه، مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان رضوی گفت‌: پس از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، سریعاً ستاد پیشگیری از کرونا با همکاری اتاق اصناف و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بسیج اصناف خراسان رضوی تشکیل شد.

وی افزود: با همکاری بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی کلاس‌های آموزشی جهت مقابله و پیشگیری از کرونا برای اصناف مختلف برگزار شد از طرف دیگر با همکاری اتحادیه‌ها برای اصنافی مانند نانوایی‌ها به دلیل حساسیت کار آن‌ها، آموزش‌های جلوگیری از شیوع کرونا به صورت حضوری و در محل انجام شد.

قوی‌پنجه از توزیع ۴ هزار ماسک رایگان در بین اصناف و مردم توسط بسیج اصناف خراسان رضوی خبر داد و گفت: طی جلساتی که با اتحادیه خیاطان بانوان مشهد داشتیم، این اتحادیه تولید ۶ هزار ماسک را متقبل شد که خوشبختانه تاکنون ۳ هزار ماسک را تولید و جهت توزیع در حاشیه شهر مشهد به آستان قدس رضوی تحویل داده‌اند.

مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان رضوی تصریح کرد: تا کنون چندین کارگاه و مرکز جهت تولید ماسک اعلام آمادگی کرده‌اند و تنها خواستار مواد اولیه برای تولید این ماسک‌ها هستند که فقط یک مرکز در صورت تأمین مواد اولیه می‌تواند ۵ هزار ماسک در روز تولید کند اما متأسفانه به دلیل عدم همکاری نهادهای دولتی، نمی‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی در خصوص دیگر اقدامات بسیج اصناف جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: چند روز گذشته تیم‌هایی جهت ضدعفونی میدان بار نوغان به این محل اعزام شدند، همچنین قرارگاه جهادی بسیج اصناف اقدام به ضدعفونی تاکسی‌های فرودگاه کرده است و این طرح همچنان ادامه دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.