این مطلب ۶۸۵ بار خوانده شده
معاون بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی:

۲۰ هزار ماسک رایگان توسط دانش آموزان مشهدی تولید می‌شود

محمد صادق هاشمیان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، حدود ۱۰۰ دانش‌آموز بسیجی مشهد با تولید ۲۰ هزار ماسک تنفسی رایگان علیه این ویروس برخاستند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، محمد صادق هاشمیان، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی گفت‌: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و خراسان رضوی، حدود ۱۰۰ دانش‌آموز بسیجی در هنرستان شهید مطهری مشهد با تولید ۲۰ هزار ماسک تنفسی رایگان علیه این ویروس برخاستند.

وی افزود: مراحل تولید این ماسک‌ها از طراحی تا دوخت، تماماً توسط این دانش آموزان انجام می‌شود و تنها این ماسک‌ها جهت استریلیزه شدن و بسته‌بندی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال می‌شوند که پس از آن نیز این ماسک‌ها به مناطق حاشیه شهر جهت توزیع ارسال می‌شوند.

هاشمیان با بیان اینکه هم‌اکنون حدود هزار ماسک در روز در این کارگاه تولید می‌شود، گفت: این طرح از شنبه شروع‌شده است و امیدواریم با اضافه کردن خط تولید و کمک دانش آموزان بیشتر، این ۲۰ هزار ماسک تا روز پنج‌شنبه تولید و آماده توزیع شوند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزشی خراسان رضوی خاطر نشان شد: هزینه ساخت این ماسک‌ها توسط دانش آموزان و با کمک بسیج دانش‌آموزی تأمین شده و نکته قابل‌تأمل این است که این دانش آموزان مبالغی که بنا بوده تا در مراسم اعتکاف و راهیان نور هزینه کنند را صرف ساخت این ۲۰ هزار ماسک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هر ماسک حدود هزار تومان هزینه ساخت آن است، تصریح کرد: در زمان تعطیلات کرونایی که اکثر دانش آموزان و حتی مسئولان در حال استراحت هستند، این دانش آموزان خط مقدم خود را پیدا کرده‌اند و ماسک‌هایی که نیاز امروز جامعه است را تولید می‌کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.